Allt om robotgräsklippare › Forum › Robotgräsklippare › Husqvarna Automower® › Driftsproblem › Jag har en 430x som vänder mitt på gräsmattan

Visar 4 inlägg - 1 till 4 (av 4 totalt)
  • Författare
    Inlägg
  • NilssonNilsson
    Deltagare
      Antal inlägg: 1

      Min 430x beter sig konstigt sista tiden, den vänder mitt på gräsmattan utan vidare, jag har stängt av både gps och spiralklippning men den gör likadant ändå, ska den göra så?

      mathemathe
      Deltagare
        Antal inlägg: 44

        Min gör detsamma men den fortsätter och klipper så jag trycker inte att det är något problem.

        MilanMilan
        Deltagare
          Antal inlägg: 1

          Har en 330x med 430 programvara som också började göra så efter en tid. Upptäckte sedan att den hängde sig kvar och klippte klart ytor som den annars inte skulle hamna på så ofta. Jag tror snarare det är en finess än ett problem.

          algotalgot
          Deltagare
            Antal inlägg: 2

            Har 2 st Gardena 1600 som i 2;a säsongen började “dumma”sej,tvärnitar helt ologiskt o byter riktning.Den klipper bra men tvärnitarna låter inget bra för motorerna.

          Visar 4 inlägg - 1 till 4 (av 4 totalt)
          • Du måste vara inloggad för att svara på detta ämne.